Blog ve Makaleler

Saç Ekimi Sonrasında Kepek Oluşması Normal Mi?

Saç Ekimi Sonrasında Kepek Oluşması Normal Mi?

Saç ekimi işleminde, saç telleri kullanılarak saç teli üreten foliküller ekilmektedir. İşlem gerçekleştikten yaklaşık 10 gün sonra greftlerin kabukları düşmektedir. Ardından gelen günlerde, ekilen saçlarda uzatma görülmeye başlayabilir. Bununla birlikte ekimden 3-4 hafta kadar sonra da ekilen foliküllerin saç telleri kesik saç telleri şeklinde dökülmektedir. Bu olay ekim sonrası şok dökülme olarak adlandırılır.

DETAY
Kirpik Ekimi Yaptırmak Mümkün Mü?

Kirpik Ekimi Yaptırmak Mümkün Mü?

Kişinin gözlerinin güzelliğini ortaya çıkaran en önemli faktör kirpiklerdir. Estetik açıdan güzel görünen kirpikler, sağlık açısından da kişi için önemli bir yere sahiptir. Kirpikler, gözleri toz parçacıklarından korumaktadır.

DETAY
Saç Ekimi Sonrası Çim Adam Görünümü

Saç Ekimi Sonrası Çim Adam Görünümü

Saç ekimi alanında sunulan hizmetlerin uzmanlık, deneyim, bilgi birikimi ve tıbbi ehliyete sahip olması gereklidir. Bir mikro cerrahi operasyon olan saç ekim işlemleri, farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir ancak tüm çalışma bir tıbbi ve estetik operasyondur. Tıbbi ve estetik operasyon olması, saç ekim işleminin ticari bir kazanç yaklaşımıyla gerçekleştirilmemesini gerektiriyor. Estetik açıdan sonuç üretmesi beklenen saç ekimi işlemlerinin, bunun tam tersi sonuçlar üretmesi elbette en son beklenen şeydir.

DETAY
Hamilelikte Saç Dökülmesi

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Genel olarak, hamilelikte saç dökülmesi az olur. Bu sebeple, saçlarınız, genellikle hamileliğin ortalarında ve sonlarına doğru daha hacimli ve kalın görünür. Bunun sebebi, östrojen seviyelerinin yükselmesi ile saçlarınızı her zamankinden daha uzun süre anajen fazda tutmasıdır, ancak östrojen seviyelerinin normale dönmesi sebebiyle, doğumdan birkaç ay sonra saç dökülmesi ortaya çıkar.

DETAY
Hızlı uzatmak ve dökülmeyi durdurmak için neler yapılmalı?

Hızlı uzatmak ve dökülmeyi durdurmak için neler yapılmalı?

Saç dökülmesi genellikle genetik faktörden olmakla birlikte çeşitli hastalıklardan dolayı da meydana gelmektedir. Bunun yanında geçici hastalıklar bağırsak paraziti sinüzit, enfeksiyon, saç dökülmesi durumunu tetiklerken deri hastalıkları, B12, magnezyum, çinko ve demir eksikliği de saç dökülmelerine sebep olmaktadır.

DETAY
Yanık Bölge Saç Ekimi Yapılabilir Mi?

Yanık Bölge Saç Ekimi Yapılabilir Mi?

Yanıklara bağlı saç dökülmesini tedavi etmek genellikle hem cerrah hem de hasta için zor bir süreç olabilir çünkü yanık bölge saç ekimi prosedüründe süreç, birden fazla aşama gerektirir ve dolayısıyla birkaç yıl sürebilmektedir. Bunun nedeni, yeterli yoğunlukta ve doğal bir görünüme ulaşabilmek için tedavinin tekrarlatılmasına ihtiyaç duyulabilmesidir.

DETAY
YARALI BÖLGE SAÇ EKİMİ YAPILABİLİR Mİ?

YARALI BÖLGE SAÇ EKİMİ YAPILABİLİR Mİ?

Kellik sorunu, kişinin sosyal hayatını olumsuz etkileyen ve insanı olduğundan daha yaşlı gösteren bir problemdir. Hormonları etkileyen hastalıklar ve genetik yatkınlık nedeniyle kellik ortaya çıksa da bazen önceki yıllarda oluşan yara ve yanık izlerinin olduğu bön kalıcı ve kesin çözüm ...

DETAY
SAÇ EKİMİNDE TÜRKİYE NEDEN LİDER?

SAÇ EKİMİNDE TÜRKİYE NEDEN LİDER?

Türkiye, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı’nın yaptığı açıklamaya göre 500 binin üzerinde saç ekimi operasyonları ile dünya listelerinde birinci sırada yer alıyor. Saç ekiminde Türkiye başarılı çalışmalarıyla sağlık turizminde dünyanın imajını belirliyor ve ülkeye döviz girdisi sağlıyor.

DETAY
SAÇ DÖKÜLMESİ VE PSİKOLOJİK ETKİLERİ

SAÇ DÖKÜLMESİ VE PSİKOLOJİK ETKİLERİ

Saç dökülmesinin insanlar üzerinde psikolojik olarak olumsuz etkilere neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Saç ekimi, bu sorun ile karşı karşıya kalan kişilere bir çözüm sunar. Bu konu hakkında detayları makalemizde birlikte inceleyeceğiz.

DETAY
Sağlıklı Cildin Adresi Hydra Facial İstanbul

Sağlıklı Cildin Adresi Hydra Facial İstanbul

Sağlıklı ve parlak bir cilt için, deri ve hücrelerin doğru şekilde nemlenmesi gerekir. Cildi nemlendirmek için cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak cilde zarar verir. Siyah nokta sıkma işlemi ciltlerde tahriş oluşmasına neden olur. Bunlarla birlikte nemlendirme ve temizleme uygulamasında, ciltte bulunan ölü deri kalıntıları da derinlemesine temizlenmez ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına neden olur.

DETAY
En güvenilir saç ekimi Ataşehir Fit Esthetic'te

En güvenilir saç ekimi Ataşehir Fit Esthetic'te

Saç ekimi yöntemleri nelerdir? Saç ekimi saç dökülmeleri için kesin bir çözüm müdür? Neden saç ekimi Ataşehir Fit Esthetic’te yapılmalıdır?

DETAY
SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Saç ekimi işleminde, saç dökülmeleri gözlenen bölgeye, saçların dökülmeye karşı dirençli olduğu ense bölgesinden saç kökleriniz alınarak yerleştirilir.

DETAY
SAÇ EKİMİ NEREDE YAPILIR?

SAÇ EKİMİ NEREDE YAPILIR?

Dünyanın dört bir yanından saç ekimi için hastaların öncelikli tercihi Türkiye'dir. Saç ekimi nerede yapılır? Çok önemli bir soru. Çünkü sonrasında pişman olmak istemiyorsanız bu konuda gerçekten iyi araştırma yapmalısınız. Dikkat edilmesi gereken çok temel noktalar vardır. Öncelikle belirtmek gerekir ki saç ekimi; saç dökülmesine karşı uygulanan tedavi yöntemleri arasından en kalıcı çözümdür.

DETAY
KİLO VERMEK İÇİN AMELİYATSIZ ÇÖZÜM: MİDE BALONU

KİLO VERMEK İÇİN AMELİYATSIZ ÇÖZÜM: MİDE BALONU

İlk kez 1982’de kalp cerrahı Debakey tarafından uygulanan mide balonunun ilk kullanım amacı obez kalp hastalarını, operasyondan önce zayıflatarak ameliyat risklerini azalmaktır. Günümüzde ise mide balonu, kilo vermek isteyenler için obezite tedavisinde ameliyatsız gerçekleştirilen en yaygın yöntemlerden biridir.

DETAY
BOTOKS NEDİR?

BOTOKS NEDİR?

Botoks, estetik alanının yanı sıra, tıbbi alanda da birçok yerde kullanılan bir tekniktir. Yüz bölgesinde beliren kırışıklıkların ve ince çizgilerin tedavisinde en kolay yöntemdir. Botoks işleminde herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Uygulama sırasında acı veya ağrı hissedilmez. Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. “Clostridium Botulinum’’ adlı bakteriden elde edilen botoks, estetik dışında aşırı terleme, göz tembelliği, göz seğirmesi, migren ağrıları, diş gıcırdatma ya da servikal distoni gibi kas problemlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

DETAY
SAÇ EKİMİ SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞİYOR

SAÇ EKİMİ SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞİYOR

Muayenesi tamamlanan ve saç ektirmeye karar vermiş hastalarımız için sonraki adım, operasyon sürecidir. Şehir dışı ve yurt dışından gelecek olan hastalarımızı hava alanından VIP araçlarımızla alarak öncelikle otelimize yerleştiriyoruz. Konaklamaları, İstanbul Kozyatağı lokasyonundaki partnerimiz olan beş yıldızlı By Otel’de gerçekleştiriyoruz. 2 gece 3 gün olarak yapılacak konaklamalar sırasında ulaşımlar yine tarafımızca sağlanmaktadır. Hastamız otelinden alınarak saç ekimi için kliniğimize getirilir. Kliniğimizde ve tüm saç ekimi süresince temizlik bizim için en önemli detaydır. Tüm süreçte hastalarımız için tek kullanımlık kılıflar ve araç-gereçler kullanılır. Hastalarımızın konforu ve sağlığı bizler için son derece hassastır.

DETAY
LAZER EPİLASYONLA İLGİLİ MERAK EDİLENLER

LAZER EPİLASYONLA İLGİLİ MERAK EDİLENLER

Uygulama yapılan bölgede kılların uzunlukları farklıdır. Bu sebeple tek seansta sonuç almak mümkün olmayacaktır.

DETAY
LAZER EPİLASYON NEDİR?

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon, tüylenmeyi önlemek için ışınların uyarılması ile oluşturulan ışık demetinin, tüy köklerine uygulanmasıdır. Tıbbi ve estetik birçok alanda uygulanmaktadır. FDA ( Food and Drug Administration) tarafından 1997 yılında onaylanmış olan lazer epilasyon uygulaması güvenilir bir deneyim sağlar. Kalıcı ve sağlıklı olması sebebi ile tercih edilmektedir.

DETAY
SAÇ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

SAÇ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlar saç dökülmesi henüz yeni iken, dökülmeyi önlemek ve saçların kalınlaşmasını sağlamak için bir çözüm olabilir. İlaçları saç tellerini arttırır, kalınlaştırır ve saçların daha fazla dökülmesini engeller. Başın ön ve üst bölgesinde oluşan kayıtplar için ise etkisi yok veya çok azdır.

DETAY
Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı saç uzatma işlemleri aslında saçın doğallığını ve saç kalitesini düşürmektedir. Bu yüzden düzenli olarak saçların bakımını yağmak sağlıklı saç uzatmanın en iyi yoludur. Gün içerisinde birçok faktörle saçlar nemini kaybeder. Bu yüzden düzenli olarak bakım uygulamak gerekir. Bu etkilere karşı bakım yapılmayan saçlarda kırılma ve kopmalar başlar saçlar güçsüzleşir ve yatışır.

DETAY
Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Duş alırken veya saçlarınızı yıkarken suyun çok sıcak olmamasına özen göstermelisiniz. Çok sıcak su saç köklerine ve uçlarına zarar verir. Bu nedenle ılık su ile saç diplerine masaj yaparak yıkayınız. Bu şekilde saç bakımı yapmanız, kopmaların ve kırıkların azalmasını sağlar.

DETAY
SAÇLAR NEDEN DÖKÜLÜR

SAÇLAR NEDEN DÖKÜLÜR

Saçlar güzelliğimizin vazgeçilmez parçalarıdır. Herkes güçlü ve hacimli saçlara sahip olmak ister. Bakımlı görünmek için saç sağlığı çok önemlidir.

DETAY
MEDİKAL ESTETİK TÜRLERİ NELERDİR

MEDİKAL ESTETİK TÜRLERİ NELERDİR

Medikal estetik, non-invaziy veya minimal invaziy teknoloji ve teknikleri barındırır. Çoğunlukla invaziyprosedürler olan cilde veya cilt altına yapılan enjeksiyonları gerektirir.

DETAY
MEDİKAL ESTETİK NEDİR ?

MEDİKAL ESTETİK NEDİR ?

Medikal estetik, vücudun bölümlerini, yapısını, duruşunu değiştiren cerrahi işlem gerektirmeyen uygulamalardır.

DETAY
Saç Ekim Merkezinin Kalitesini Nasıl Anlarsınız ?

Saç Ekim Merkezinin Kalitesini Nasıl Anlarsınız ?

Saç ekimi işlemi, sağlıklı saç köklerinin verici alandan alınarak, başın saçlanması istenilen bölgelerine yerleştirilmesidir. Saç ekimi, mutlaka uzman bir doktor ve ekip tarafından yapılması gereken komplike bir tedavidir. Saç ekiminde sağlıklı ve güvenilir bir süreç ve sonuç sağlanabilmesi için, kişiye özel bir tedavi geliştirilmektedir. Saç ekiminin mutlaka steril ve hijyenik bir hastane ya da klinik ortamında yapılması gerekir.

DETAY
Saç Ekimi İçin Uygun Musunuz?

Saç Ekimi İçin Uygun Musunuz?

Bu probleme karşılık olarak geliştirilen saç ekimi tedavisinde, konu ne kadar estetik görünüm olursa olsun her tedavide olduğu gibi sağlığınız en büyük önceliktir. Bu sebeple; doğuştan saçsız olma durumu, yapılması gereken greft sayısının donör bölgesindeki yetersizliği, genel sağlık durumunuzun uygun olmaması durumunda tedavi mümkün değildir. Bu durumların dışında kalan herkese uygulanabilir bir tedavidir.

DETAY
Saç Ekim Yöntemleri

Saç Ekim Yöntemleri

Günümüzde Saç ekim yöntemleri ikiye ayrılmaktadır. Her iki teknik de canlı saç kökü naklini sağlar ve genel anestezi gerektirmez. Aralarındaki fark kökün alınma şeklidir. Birinci teknikte iki kulak arasında kök alınan yerde çizgi şeklinde bir iz kalırken, diğer teknik olan FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) yönteminde arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz, yara kalmamaktadır.

DETAY
Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi, ciddi bir cerrahi operasyondur. Bu nedenle işlemden önce nasıl ki özenli bir araştırma ve ön hazırlık gerektiriyorsa, işlemden sonra da dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

DETAY
Saç Ekimi Hangi Durumlarda Yapılır

Saç Ekimi Hangi Durumlarda Yapılır

Saç açıklığı gelişen, yapılan tüm tedavi ve bakımlara rağmen saç açıklığı kapanmayan kişilere yapılabilmektedir.

DETAY