SAÇ EKİM YÖNTEMLERİ

SAÇ EKİM YÖNTEMLERİ

Günümüzde en çok kullanılan yöntemdir. Özellikle saç açıklığı fazla olan hastalarımıza önerdiğimiz ve başarılı sonuçlar elde ettiğimiz yöntemdir.

Fue tekniğiyle alınan saç köklerinin safir uç kullanılarak açılan kanallara nakledilmesi işlemidir.

Bu yöntem de işlemden sonra hastanın en az 24 saat istirahat etmesi gerekir. 24 saatin sonunda ise 10 günlük süreç olan saç yıkama sürecinin ilki yapılır.

10 gün boyunca günde 1 kez olmak üzere tarafımızdan verilen özel şampuan ve losyonla yıkama işlemi yapılmalıdır.

10. yıkamadan sonra oluşmuş olan kabukların dökülmesi yapılır ve saçların tamamının çıkacağı 6-8 aylık rutin süreç başlamış olur.

DHI (Doğrudan Saç Ekimi) Yöntemi;

Bu yöntemde Fue tekniğiyle alınan saç köklerinin “kanal açma işlemi” yapılmadan “medikal kalemler” kullanılarak açıklık olan bölgeye direkt nakledilmesi işlemidir.

Konfor açısından daha iyi olmakla birlikte tıraşsız işlem istenildiği takdirde yüksek sayıda çalışılması oldukça zordur.

Bu yöntem de işlem yapılan bölgenin iyileşme süreci çok daha hızlı olur ve işlem esnasında kanama gibi durumlar yok denilecek kadar az olur.

Kaş ekimi işleminde oldukça sık kullanılan yöntemdir.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi

Bu yöntem kendi içinde 2’ye ayrılır.

1-Tıraşlı Kök Alımı ve Tıraşsız Saç Ekimi

2-Tıraşsız Kök Alımı ve Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşlı kök alımı (kadın hastalarda uygulanan rutin bir yöntemdir) hastanın donör bölgesinde bir pencere açılarak Fue tekniğiyle saç köklerinin alımı yapılır.

Alınan saç kökleri, ekim işlemi yapılacak bölge tıraş edilmeden açılmış olan kanallara doğrudan olarak nakledilir. Bu yöntem de yüksek sayıda saç kökü nakledilmesi maalesef mümkün değildir.

Tıraşsız Kök Alımında ise;

Hastanın donör alanı da tıraş edilmeden saç köklerinin alımı sağlanır ve alınan saç kökleri yine tıraş edilmeden açıklık olan bölgeye nakledilir. Bu yöntemde de yüksek sayıda saç kökü nakledilmesi maalesef mümkün değildir.

Online Başvuru Formu