DOLGU

DOLGU

Hyalüronik asit bazlı bir dolgu olan enjeksiyon, genetik faktörlerden ve çevresel faktörlerden ötürü oluşan çok derin kırışıklıkların doldurulmasıyla beraber, yüzün yeniden şekillendirmesini sağlamak, daha dolgun dudaklar, belirgin elmacık kemikleri, daha dolgun yanaklar ve daha çekici görünmek için uygulanan bir yöntemdir.

Aynı zaman da gözaltı çöküklüklerini doldurmada, gözaltı kararmaları ve morluklarının giderilmesinde, cilt sarkmalarında, kaşa şekil vermede, estetiksiz burun kaldırmada, derin sivilce ve yara izlerinde ve cilde yeniden hacim vermede de çok fazla tercih edilen bir işlemdir.

İşlemden 20 dakika önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi kremi sürülür ve herhangi bir ağrı-acı hissi oluşmaz. Basit ve işlem süresi kısa olan, iyileşme süreci olmayan dolgu uygulamasından sonra kişilerin sosyal yaşantılarına geri dönmeleri sağlayan bir uygulamadır.

 

Dolgu Sıkça Sorulan Sorular:

1) Dolgu uygulaması ne kadar sürer?

Bir uygulama ortalama 15-30 dakika sürer.

2)Dolgu maddeleri etkisi ne kadar sürer?

Kullanılan dolgunun tipine göre değişir. 6 ay ile 24 aya kadar etkiler devam eder. Etkinin kalıcılığı kullanılan maddenin tipi dışında dolgu yapılan saha ve hastaya özgü niteliklere göre değişkendir. Kalıcı dolgu maddelerinin etkileri teorik olarak ömür boyudur ancak henüz uzun yıllara dayanan bir tecrübe yoktur.

3) İşe gitmeye engel bir durum teşkil eder mi?

Uygulama herhangi bir zamanda, öğle arasında yapılabilir, sonrasında rahatlıkla işinize geri dönebilirsiniz.

Online Başvuru Formu