BURUN ESTETİĞİ(RİNOPLASTİ)

BURUN ESTETİĞİ(RİNOPLASTİ)

Rinoplasti buruna şekil ve form vermek amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Genellikle sağlık açısından sıkıntı oluşturan nefes almada güçlük durumlarında tercih edilir.

Operasyonlarda burun ucu kaldırma, küçültme, burun kanatlarını daraltma gibi çeşitli şekillerde hastanın doktorla diyaloğu sonucu burun en güzel ve en doğal hali alacak şekilde belirlenir.

Estetik açıdan yapılan işlemlerde ise hastaların yüz hatlarına, dudak genişliğine göre en uygun ve en doğal görünüm sağlanacak şekilde gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra kişinin estetik bir buruna kavuşması sağlanır. Operasyon genel anestezi altında yapılır ameliyatlar 3 ile 5 saat arası hastanın durumuna göre değişim gösterebilir. Hastanın iyileşme süreci 2 ile 4 hafta arası sürmektedir. Birkaç gün içinde kişi sosyal hayatta istediği çoğu aktiviteyi yapabilecek durumda olur .

Burun estetiği operasyonları kişinin gelişim çağının sona ermesinden sonra yapılması gereken bir ameliyattır.

Burun Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

1. Burun estetiği operasyonunun komplikasyonları ya da riskleri var mıdır?

Her cerrahi operasyonda belli bir miktar risk ve komplikasyon potansiyeli bulunmaktadır. Cerrahınızın görevi bunları öngörmek ve sizi bilgilendirmektir. Burun estetiği operasyonu sonrası aşırı kanama çok çok nadir görülmektedir. Eğer böyle bir durum meydana gelirse, operasyondan hemen sonraki bir kaç saat içinde oluşacaktır. Bu durumda kişi endişelenmemeli, hemen doktorunu durumdan haberdar etmelidir.

2. Sigara içmek burun estetiği operasyonundan sonra iyileşmeyi etkiler mi?

Çoğu cerrahi operasyonda, sigara içmek iyileşmeyi etkiler. Özellikle burun estetik ameliyatlarında sonucu gösteren ana yapı burun cildi olduğundan dolayı ameliyat sonrasındaki yoğun sigara kullanımı iyileşmeyi ve ameliyat sonucunu olumsuz yönde etkileyecektir.

3. Burun estetiği operasyonumdan sonra dikişler ne zaman alınır?Operasyonumuzun tipine bağlı olarak eğer alınması gereken dikişiniz varsa bir hafta sonra alınması uygun olacaktır. Burun içine atılan dikişler zamanla kendi kendine eridiğinden alınması gerekmez.

Online Başvuru Formu