KALÇA ESTETİĞİ

KALÇA ESTETİĞİ

Kalça büyütme, dikleştirme operasyonları hem protez materyal kullanılarak hem de yağ enjeksiyonları yapılarak uygulanabilir. Protez yerleştirme işleminde hastanın kalça bölgesi, iki popo arasında rahatsız etmeyecek şekilde küçük bir kesi açılarak, protezlerin yerleştirilmesi ile uygulanır.
Yeni nesil kullanılan protezler son derece sağlıklı ve dayanıklıdır. Protez hastanın popo bölgesinin biraz üzerine uygulanacağı için hasta işlem sonrasında oturup kalkmada herhangi bir sorun ve sosyal hayatta bir zaman kaybı yaşamaz. Yağ enjeksiyonu ise liposakşın denilen operasyon ile kalça bölgesine yağ enjeksiyonu yapılması işlemidir. Bu işlemlerde hastanın basen ve kalça bölgesine isteğine göre şekillendirme yapılabilmektedir.

Kalça Büyütme Operasyonu Sıkça Sorulan Sorular:

1.Yağ transferiyle yapılan kalça büyütmenin riski var mıdır?

Yağ transferi ile kalça büyütmedeki en büyük risk; yapılan uygulamaların yaklaşık olarak % 30’ unda görülen transfer edilen yağın erimesi ve vücudun transfer edilen yağı reddetmesidir. Bu gibi durumlarda, ikinci bir yağ transfer seansı uygulanabilir.

2.Kalça protezi mi? Yoksa Yağ dokusu transferi mi?

Kalçanıza protez veya yağ dokusu transferinden hangisinin yapılacağını tamamen sizin vücut yapınız belirleyecektir. Tabi estetik müdahaleyi yapacak olan doktorunuzun muayenesi ve bu konuda çok belirleyici olacaktır.

3.Kalçalardaki sarkma ve selülitlere karşı yağ transferi fayda sağlar mı?

Biyolojik olarak, yağ dokuları zerk edildikleri yerlerde kan dolaşımını artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca yağ dokusunun içeriğinde bulunan kök hücreler, yaşlanma etkilerini de geciktirir. Bu nedenle en doğru selülit tedavisi yağ dokusu transferidir.

Online Başvuru Formu