DERMAPEN

DERMAPEN

Dermapen, ucunda bulunan mikro iğneler ile cilt yüzeyinde yüzlerce mikroskobik delme yapan ve bu işlem sayesinde cildin kendini yenileme sürecini başlatan bir uygulamadır.

Dermapen uygulaması; cilt yenilemesi ve gençleştirilmesi, ince kırışıklıkların giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, sivilce izleri ve cilt lekelerine karşı uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Seans öncesinde cildinize uygulanacak olan anestezik kremler sayesinde işlem sırasında herhangi bir ağrı-acı hissi yaşanmaz.

Tedavi sonrasında cildinizdeki gözeneklerde pembeleşme görülür. Bu durum ortalama 6 saat içerisinde etkisini kaybeder ve 2 gün içerisinde tam iyileşme sürecini tamamlanır. 2 gün boyunca sıcak duş, hamam, sauna gibi uygulamalardan uzak durmanız önerilir.

 

Dermapen Sıkça Sorulan Sorular:

1. Dermapen sivilce izleri için uygun mudur?

Sivilce ve akneden dolayı meydana gelen izlerin giderilmesinde dermapeni tercih edebilirsiniz.

2. Dermapen hangi bölgelere uygulanabilir?

Cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklarda, ağız çevresindeki sigara çizgilerinde, genişlemiş gözeneklerin azaltılmasında, akne izlerinde, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılmasında, gebelik çatlakları gibi pek çok dermatolojik sorunun oluştuğu bölgelerde kullanılabilir.

3.Hangi sıklıkta seanslar olmalı?

3 ya da 4 hafta ara ile en az 4 seans önerilir.

Online Başvuru Formu