MEME ESTETİĞİ

MEME ESTETİĞİ

MEME BÜYÜTME

Günümüzde fiziksel estetiğe verilen önem düşünüldüğünde kişinin kendini psikolojik olarak kötü hissettirecek problemlerin çözümü artık uygulanan teknolojiler ve gelişmelerle beraber daha sağlıklı ve basittir. Kişinin meme bölgesinin küçüklüğü sebebiyle duyduğu rahatsızlığı gidermek amacıyla uzman hekimlerimiz tarafından silikon adı verilen aparatlar kullanılarak belli bir hacme ve estetiğe kavuşturulabilir. Yeni nesil dediğimiz silikonlar kullanılarak kişide cerrahi işlem sonrası herhangi bir rahatsızlık oluşmadan bu işlem gerçekleştirilebilir. Kullanılan silikonlar son derece sağlıklı kanserojen etkisi olmayan ve içindeki jel yapısı sayesinde son derece sağlıklı ve yan etkisi olmayan malzemelerdir. Meme büyütme operasyonları üç bölgeden (koltuk altı meme-altı hizası-meme ucu )dediğimiz bölgelerden girilerek işlem yapılmaktadır.

MEME KÜÇÜLTME

Meme dokusunun fazlaca büyük olması hastalarda hem psikolojik hem de fizyolojik sıkıntılar oluşturabilir. Fizyolojik olarak hastalarda öne doğru eğilme, sırt ağrısı ve ileri derecede nefes almada güçlüğe kadar uzanan süreçler mevcuttur. Küçültme operasyonlarında meme dokusu yağ dokusu ve kahverengi dediğimiz meme ucu bölgesi küçültülerek uygulanan bir tedavidir.

MEME DİKLEŞTİRME

Kilo kaybı, genetik faktörler ve bunlar gibi çeşitli sebeplerden dolayı hastaların meme dokuların sarkması sonucu oluşan görünümü, estetik olarak daha güzel ve kişinin sosyal hayattaki mutluluğunu arttırmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Mevcut dokunun büyüklüğü ve küçüklüğü hastalar için sıkıntı oluşturmuyorsa sadece dikleştirme operasyonları uygulanabilir. Hacim sıkıntısı olan hastalarda büyütme ve küçültme işlemlerine paralel olarak da yapılabilir.

Meme Operasyonları Sıkça Sorulan Sorular:

1.Meme İmplantlarının Belirli Bir Ömrü Var Mıdır?

Meme implantlarının belirli bir zaman sonra değiştirilmesi ya da çıkarılmasına yönelik bir kural yoktur. Bugün kullanılan protezlerin bir önceki nesillerinin ortalama ömrünün yaklaşık 10-15 yıl olduğu bilinmektedir. Halen kullanılan son nesil protezlerin ortalama ömrünü şu an için söylemek mümkün değildir. Ancak bir önceki jenerasyondan daha uzun olacağı öngörülmektedir.

2.Ameliyattan Sonra Ne Zaman İşe Dönülebilir?

Ameliyattan 1 hafta sonra eğer yaptığınız iş ağır bir iş değilse işinize dönebilirsiniz. Ancak ağır işler yapan hastalarımızın 1 ayın sonrasında işlerine dönmeleri daha doğru olur.

3)Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

Gerekli talimatlara uyulduğu sürece göğüs küçültme ameliyatı kesi izleri neredeyse görünmez hale gelir.

Online Başvuru Formu