LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

FDA ( Food and Drug Administration) tarafından 1997 yılında onaylanmış olan lazer epilasyon uygulaması güvenilirliği açısından tartışılmazdır.
Son nesil teknolojiye sahip olan Alexandrite lazer epilasyon cihazı birçok epilasyon sisteminin başında gösterilmektedir. 755 nm dalga boyunu içeren yoğunlaştırılmış bir ışıktır. Cihazın uyguladığı epilasyon ışını kıldaki koyu rengi sağlayan melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökünü yok etmektedir.
Kalıcılığı ve etkinliği kanıtlanmış olan işlemlerimiz uzman doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu işlem oldukça hızlı çalışır. Buz atışı ve dinamik soğutma sistemi olan cihazımızda ağrı-acı hissi yok denecek kadar azdır. Uygulamadan hemen sonra yüzeydeki kıl köklerinin yok olması da kişinin konforunu sağlamaktadır. Seans aralıklarında kıl köklerinizi olumsuz etkileyebilecek uygulamalar hakkında uzmanlarımız tarafından bilgilendirilirsiniz ve başarılı bir süreç sizi bekler.

 

Lazer Epilasyon Sıkça Sorulan Sorular:

1) Lazer epilasyon güvenli midir ?

Lazer epilasyon yöntemi etkili ve güvenli bir epilasyon yöntemidir. Lazerin ürettiği belirli bir dalga boyunda oluşan ışık enerjisi cilde zarar vermeden geçerek direk kıl köküne ulaşır ve sadece kıl kökünü tahrip eder.

2)Lazer epilasyon seans aralıkları nasıldır?

Yüz bölgesinde seans aralığı 4-6 hafta iken vücut bölgesinde 8-10 hafta olabilir. Seanslar ilerlediğinde kıl büyümeleri yavaşladığı için seans aralıkları giderek açılır.

3) Lazer epilasyon sonrası güneşe çıkılır mı?

Lazer uygulamasından sonra 2 hafta süreyle güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınacaksa özellikle yüz bölgesi için mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.

Online Başvuru Formu