MEDİKAL ESTETİK TÜRLERİ NELERDİR

MEDİKAL ESTETİK TÜRLERİ NELERDİR ?

Medikal estetik, non-invaziv veya minimal invaziv teknoloji ve teknikleri barındırır. Çoğunlukla invaziyprosedürler olan cilde veya cilt altına yapılan enjeksiyonları gerektirir. Kırışıklıklara karşı uygulanan dolgu işlemi, ciltteki lekeleri, yıpranmış tabakalardan arındırmak için peeling işlemi, selülit, bölgesel zayıflama ve saç dökülmeleri için mezoterapi işlemi, lazer epilasyonlar sık tercih edilen işlemlerden bazılarıdır.

Lazer Epilasyon:Tıbbın çoğu alanında kullanılan bu yöntem medikal estetik uygulamalarındandır.Lazer ışınları, kılda koyu rengi veren melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökünü kurutur. Kalıcı ve etkili bir yöntemdir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu işlem oldukça hızlı çalışır. Yüzeydeki kıl köklerinin yok olması kişiye konfor sağlar.

Dolgu: Dolgunun ana maddesi vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asittir.Genetik faktörlerden ve çevresel faktörlerden ötürü oluşan çok derin kırışıklıkların doldurulmasıyla beraber, yüzün yeniden şekillendirmesini sağlamak, daha dolgun dudaklar, belirgin elmacık kemikleri, daha dolgun yanaklar ve daha çekici görünmek için uygulanan bir yöntemdir.Gözaltı çöküklüklerini doldurmada, gözaltı kararmaları ve morluklarının giderilmesinde, cilt sarkmalarında, kaşa şekil vermede, estetiksiz burun kaldırmada, derin sivilce ve yara izlerinde ve cilde yeniden hacim vermede de çok fazla tercih edilen bir işlemdir.


Cilt bakımı:Ciltteki ölü hücreleri temizleyerek, alttan gelecek olan hücreleri nemlendirip, sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlayan bir yöntemdir. Gözeneklerinizi sıkılaştırmayı sağlar.

Kalıcı makyaj:Kaş kontürü, dudak pigmentasyonu, eyeliner, dipiner, saç smülasyonu gibi birçok alanda uygulanabilir.

Medikal cilt bakımı:Cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya yönelik işlemlerden oluşur. Buhar ve oksijen terapisi ile cildin gözeneklerinin açılması, cildin canlılığını tekrar kazanması sağlanır. Ciltte yanlış ürün ve yanlış kozmetik kullanımı, genetik faktörler, cildin iyi temizlenip arındırılmaması gibi birçok faktöre bağlı olarak oluşan komedon, yağ sebumu ve yağ bezelerini temizlemeye yarar.

Dermapen:Ucunda bulunan mikro iğneler ile cilt yüzeyinde yüzlerce mikroskobik delme yapan ve bu işlem sayesinde cildin kendini yenileme sürecini başlatan bir uygulamadır.Dermapen uygulaması; cilt yenilemesi ve gençleştirilmesi, ince kırışıklıkların giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, sivilce izleri ve cilt lekelerine karşı uygulanan en etkili yöntemlerden biridir.

Lenf Drenaj:Lenf su ve protein içeren renksiz bir sıvıdır. Sağlık sorunları sonrası vücutta oluşan ödemlerde, hamilelik sonrası oluşan sarkıklıklar- su toplamaları ve ödemlerinde, vücut sarkıklıklarının toparlanmasında, gevşemiş kas dokularının tedavisinde, selülit problemlerinde ve zayıflama tedavilerine destekleyici olarak kullanılır.

Mezoterapi:Mezoterapi yani deri tedavisi cilde gerekli olan aminoasitlerin ve vitaminlerin gerekli görülen bölgelere enjekte edilmesidir.Cilt altında bulunan kolejen gibi yapıları uyarır. İyileştirici ve canlandırıcı etkisi ile kırışıklık, çatlak ve saçlarda dökülme görülen bölgelere uygulanabilir.