Saç Mezoterapisi Nedir? Bilinen Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Saç Mezoterapisi Nedir? Bilinen Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Saç dökülme sorunu, genetik faktörlerden dolayı kadın erkek herkeste ortaya çıkabiliyor. Erkeklerde biraz daha yaygın olsa da, yaş ilerledikçe kadınlarda da saç dökülmeleri yaşanabiliyor. Ayrıca sağlıksız beslenme ve kan değerlerinin düşük olması da saçlarınızın cansız bir görünüme kavuşmasına neden olabiliyor. Kadınlarda hamilelik ve emzirme sonrası oluşan saç kayıpları da can sıkıcı bir duruma dönüşüyor. İşte bu ve buna benzer sorunlarda, saç mezoterapisi yöntemi dökülmeleri azaltıyor ve kalan saçlarınızın daha güçlü ve daha canlı görünmesini sağlıyor.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçlı deride “dermis” ismi verilen bir tabaka bulunur. Saç mezoterapisi yönteminde bu deriye saç için gerekli olan mineral, vitamin ve özel karışımlardan oluşan bir karışım enjekte edilir. Var olan saçların daha gürleşmesine ve canlanmasına yardımcı olan ve saç dökülmelerinin önüne geçmesine sağlayan bu işleme saç mezoterapisi denir.

Saç dökülmelerini engelleyen, saçlarınızın ömrünü uzatan, mevcut saçlarınızı koruyup besleyen ve saçlarınıza parlaklık kazandıran bu işlemi saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes yaptırabilir. Yaş itibari ile saçları dökülen erkekler ve emzirme sebebi ile saçlarını kaybeden anneler de bu işlem için uygundur.

Saç Mezoterapisi Nasıl uygulanır?

Uygulama yapılmadan önce saçlı deri bir takım dezenfektanlar yardımı ile temizlenir. Dökülme yaşanan bölge belirlenir ve hasta öyküsüne uygun olarak hazırlanan karışım ikişer santim aralıklarla saçlı deriye enjekte edilir. Sonra kafa derisine masaj yapılarak işlem sonlandırılır. Yaklaşık 10 dakika süren işlem sebebi ile hastanın gündelik yaşantısı etkilenmez.

İşlemden önce düzenli olarak kullanılan ilaç varsa mutlaka hekime bilgilendirilmelidir. Sonrasında da hasta ilk 24 saat saçını ıslatmamalı ve saçına herhangi bir ürün sürmemelidir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Olarak Uygulanır?

Seans sayısı kişinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmekle birlikte, ortalama olarak bir kişi için 4-6 seans yeterli olacaktır.

Saç Mezoterapisinden Sonra Saç Çıkar Mı?

Uygulama ile birlikte kişinin saçı canlanıp besleneceği için, yeni bebek saçların çıkmasına da yardımcı olur.

Saç Mezoterapisi Uygulamasının Bilenen Bir Yan Etkisi Var Mı?

Metoterapinin insan ve cilt sağlığına bilinen bir zararı yoktur. Aksine, takviye bir işlem olduğu için faydası olduğu bilinmektedir.

Saç Mezoerapisini Kimler Yaptıramaz?

Kanamaya yatkınlığı olan kişiler, hamileler ve emziren anneler yaptıramaz.

Sac Mezoterapisinin  Ücreti Nedir?

Kullanılacak ürün çeşitliliği, mineral ve vitamin kombinasyonu ve miktarı hastadan hastaya değişebileceği için fiyat muayene sonu belirlenir. Bilgi ve randevu için +90 545 803 35 58 telefon numarası ile bize ulaşabilirsiniz.