Meme Büyütme Mi Yoksa Meme Dikleştirme Mi?

Kadınların vücudu yaşamı boyunca büyük değişimler göstermektedir. Özellikle de hamilelik ve emzirme döneminde memelerde sarkma sorunu pek çok bayanın ortak problem noktaları arasında yer almaktadır. Meme sarkması yalnızca büyük göğüslerde değil küçük göğüslerde de sıklıkla meydana gelmektedir. Göğüslerde yaşanan değişimler ve sarkmalar küçük operasyonlar ile ortadan kaldırılabilmektedir. Ancak meme büyütmek mi yoksa meme dikleştirmek mi? Göğsünüzün hangisine ihtiyacı olduğunu bilerek hareket etmek çok daha faydalı olacaktır. Meme başı pozisyonu, daha fazla meme hacmi talebi ve ulaşmak istediğiniz toplam meme büyüklüğü bu sorunuza büyük bir cevap olacaktır. 

Meme ucunun konumu

Meme uçlarının aşağıya doğru bakması ya da meme katlanma çizgisinin alt kısmında kalması meme dikleştirme uygulamasına ihtiyaç duyulduğunun göstergesidir. Sarkma ya da hacim kaybı meme başının pozisyon değiştirmesine, genişlemesine ya da büyümesine yol açabilmektedir. Genel olarak göğüsler hacim kaybettiğinde ve ağırlaştığında, meme ucunda da sarkma meydana gelmektedir. Meme dikleştirme operasyonu ile meme başı yeniden şekillendirilebilmektedir.

Meme hacimi

Meme hacmi, memelerin ne kadar yuvarlak veya dolu göründüğünü ifade etmek için kullanılır. Memelerin küçük görünmesindeki en büyük etkenlerden biri de kilo kaybı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra yaşın ilerlemesi, hamilelik dönemi ve emzirme süreci memelerin aniden büyümesine ve sonrasında ise hacmini kaybetmesine yol açmakta olan faktörler arasında yer almaktadır. Memelerinize yeniden hacim kazandırmak küçük bir operasyon ile sağlanabilmektedir. Meme implantı bu konuda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. 

Meme boyutu

Genel olarak kadınların memelerinin boyutundan memnun olmadığı için meme büyütme ameliyatı talebinde bulunmaktadır. Bayanlar meme büyütme ameliyatı ile daha büyük ve daha dolgun memelere sahip olarak asimetrik görünümü iyileştirmek istemektedir. Muayene esnasında cerrahınız tüm implant seçeneklerinizi tarafınıza sunarak size en uygun olanı konusunda karar verecektir.

İlk adım doğru cerrahı seçmek olmalı

Meme estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle deneyimli, alanında uzman ve güvenilir bir cerrah bulmanız gerekmektedir. Taleplerinizin tam olarak karşılanabilmesi ve operasyon sonrası başarılı sonuç elde edilebilmesi için doğru cerrah seçimi büyük önem taşımaktadır