Saç Ekimi Ne Kadar Başarılıdır?

Saç ekimi yaptırılmak istenen veya düşünen kişiler ilk olarak bununla ilgili gelirken araştırmayı yapmalıdır. Böylece saç ekiminde istenen başarıyı elde etme oranı daha yüksek olacaktır. Saç ekim uzmanları ve işlemin yapılacağı saç ekim merkezi ayrıntılı bir şekilde incelenmeli ve araştırılmalıdır. Bunun dışında kullanılacak teknik ve tıbbi cihazların sahip olduğu özellikler de incelenmelidir.  

Bu konularda yapacağınız iyi bir araştırma saç ekimi tercihinde başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Başarılı çalışmalarıyla bilinen saç için uzmanlarını tercih etmek saç ekimi başarı oranı açısından istenilen sonuçları kolay bir şekilde elde etmeye yarar. Kullanılan teknikler ile uzmanların yetenekleri ve tecrübeleri başarılı sonuçları imza atılmasını sağlamaktadır.

Başarılı Bir Saç Ekimi Nasıl Anlaşılır?

Saç ekimi uygulamalarında başarı oranının artması için dikkat edilmesi gereken bazı kritik noktalar vardır. Başarılı bir saç ekiminde ekilen saçların en az %90’ı tutar ve daha sonra sağlıklı bir şekilde uzamaya başlar. Bu saçlar başarılı bir dikim sonrası ömür boyu dökülmeyecektir. Bu da saç ekiminin ne kadar başarılı bir şekilde sonuçlandığını göstermektedir. Bunun dışında belirlenmiş olan ön saç çizgisi çok arkada veya çok önde olmamalıdır. Çünkü fazla geride olan saç çizgisi kel gibi görünmenize yol açar, fazla önde olan saç çizgisi ise yaş ilerledikçe doğal bir görünüm olmasını engelleyecektir. 

Diğer taraftan saç dikimi yapılan bölge seyrek bırakılmamalıdır. Ekim bölgesinde orantılı bir şekilde sıklık elde edildiğinde bu açıdan da olumlu sonuçlara yol açacaktır. Saç ekimi için kök alınan donör bölge aşırı seyreltilmemelidir. Bölgede yapılan işlem sırasında kalıcı izler olmaması ve doğal görünümün bozulmaması da oldukça önemlidir.

Başarısız Saç Ekimi İçin Düzeltme İmkanı Var Mı?

Saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların saç ekimi uygulaması öncesinde merak ettiği konular arasında, yapılan işlemin başarısız olması halinde saç ekimi için düzeltme yapmanın imkanı olup olmadığıdır. Başarısız bir şekilde saç ekimi gerçekleşse bile uzman bir doktor aracılığıyla yanlış uygulanan saç ekimi FUE teknolojisi düzeltilmektedir.  Dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri ilk kez saç ekimi uygulaması yapıldığında bunun düzeltilen yanlış saç ekimi uygulamasına göre daha doğal ve estetik olduğudur. Bu yüzden yanlış uygulama ile mağdur olmamak için bu konuda bir uzmana saç ekimi için başvurulmalıdır.