İstanbul Saç Ekimi

Saç dökülmesi veya saç kaybı sorunu yaşayan kişilerin genellikle tercih ettiği bir yöntem olan saç ekimi, doğal ve kalıcı bir yöntemdir. Saç ekimi, mikro cerrahi yöntemi ile sağlıklı saç kökünün bulunduğu alanlardan, saç kökünün aktif olmadığı alanlara yapılan işlemdir.

Bu işlemin yapılacağı yer çok önemlidir. Yapılacak işlemin uzman doktorlar tarafından steril bir ortamda yapılması, operasyonun başarılı olması açısından çok önemlidir. 

DHI Saç Ekimi

DHI Saç ekiminde son teknoloji ile geliştirilen Choi kalemi kullanılmaktadır. Bu kalem sayesinde 0.6 mm ile 1 mm arasında olan greftler alınarak, kafa derisine taşınır. Alanında uzman doktorlar tarafından yapılan bu işlemin birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Bu yöntemi diğer saç ekimi yöntemlerinden ayıran en büyük özellik, Choi kalem sayesinde kanal açmanın ve saç köküne yerleştirmenin aynı anda yapılabilir olmasıdır. 

Bu yöntemde, saç köklerinin ekleneceği alanda kanalların önceden açılması gerekmez. Choi kalemi sayesinde kanal açma ve ekim işlemi aynı anda gerçekleştirilir. Tek aşamalı olarak yapılan bu işlem, daha kısa sürer. 

DHI Saç ekimi yönteminde, Choi kalemi ile saç foliküllerinin nakli 1-2 dakika gibi bir sürede gerçekleşir. Bu yöntemde, yara izi olmaz ve operasyon nedeniyle oluşan yaralar da hızlı bir şekilde iyileşir. 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Donör alanından gerektiği kadar saç kökü toplanarak mikro motor yardımı ile saç folikülleri alınır. Ekim yapılacak bölgeye, yeteri kadar Ekim işlemi yapılır. Donör bölgesinden alınan foliküllerin, işlem için güçlü olması gerekir. Saç ekimi için genellikle saç köklerinin alındığı donör bölge ense kısmıdır. Ense kısmında yeterli miktarda saç bulunmadığı durumda, vücutta bulunan diğer kıllı bölgelerden de nakil işlemi yapılabilir. İşlemden 7 gün önce alkol tüketimi kesinlikle olmamalıdır. 

Saç ekimi işleminin başarı ile gerçekleşmesi için işlem sonrasında verilen ilaçlara ve işlem sonrası bakıma dikkat edilmesi gerekir. Saç ekim işleminin DHI yöntemi ile yapılması, elde edilen sonucun daha verimli olmasına yol açar ve iyileşme hızını yüksek seviyeye ulaştırır.

İstanbul Kaş Ekimi

Saç ekiminde kullanılan DHI yöntemi, kaş ekiminde de kullanılır. Kaş ekimi işleminde, donör bölgeden alınan kıl kökleri özel solüsyonlar ile bekletilerek, alınan kökler gerekli bölgelere ekilir. Yüzün en belirgin bölgelerinden biri olan kaşlarda, ekim işlemi yapılırken ekstra özenli ve titiz bir çalışma yürütülür. Kaş ekimi işlemi sonrasında, ekimin yapıldığı bölgede kabuklanma ve kızarıklık görülebilir. 

Bu işlemin, steril ve hijyenik bir ortamda yapılması, ekim işleminin başarıyla sonuçlanması için çok önemlidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz klinik, hastane oldukça önemlidir. Uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Kaş Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

İşlem sonrasındaki ilk gün su ile temastan kesinlikle kaçırılmalıdır. 

Ekim sonrasındaki ilk gün, kaşlar hassas olduğu için dökülmemesine dikkat edilmelidir. 

İlk ekim işleminden sonra kaşlar seyrek olabilir. Zamanla doğal bir görüntü ile kaşlar, kalınlaşmaya başladı.

Kaş ekiminden sonra kaşların tam şeklini alması belli bir süre alır.

Doktor tarafından verilen ilaçların düzenli ve eksiksiz kullanılması da işlemin başarılı olması için önemli bir etkendir. 

Ekim sonrasındaki ilk 3 ay içinde yeni kaşlar çıkmaya başlar. Tam olarak 8 ay içerisinde de ekim süreci tamamlanmış olur.

İstanbul Sakal Ekimi

Sakal ekimi işlemi, vücudun bir bölümünden alınan kıl köklerinin, sakal bölgesine yerleştirilmesi ile oluşmaktadır. Hiç sakalı çıkmayan ya da sakalı seyrek olan kişilerin başvurduğu bir yöntem olan sakal ekimi işlemi, lokal anestezi etkisinde yapılmaktadır. Acı hissi hissettirilmeden yapılan bu işlemde, saç ekiminde de kullanılan FUE tekniği kullanılır. Bu yöntem ile vücutta dökülme özelliği olmayan bölgelerden gerekli miktarda kıl kökleri alınarak sakal bölgesine nakledilir. 

Sakal ekimi işlemi her kişi için aynı değildir. Sakal sıklığı göz önüne alınarak yapılacak işlemin öncesinde bir ekim planlaması yapılması şarttır. Hiç sakalın olmaması halinde de, ekimi yapılacak kişinin isteğine göre sıklık ayarlanır. 1000 ile 3000 arasında kıl kökü nakli yapılabilir. Kişiye göre değişiklik gösteren kıl kökü miktarı, köse yani sakalsız olan biri için 100'er kök istediği alana, 400 kök  çene, 400 kök bıyık bölgesine olmak üzere toplam 1000 adet kıl kökü ekim işlemi yapılır.