Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleriru

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

  • Hızlı saç uzatma ürünleri yerine besleyici ürünleri tercih edin.

Saç uzatma işlemi uzun zaman alır. Öyle ki sağlıklı bir saç teli ayda 1 cm uzayabilir. Doğru bakım yöntemlerini uygulamazsanız ileride daha ciddi saç problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Hızlı saç uzatacağını söyleyen ürünlerden uzak durmanızda fayda var. Besleyici, nemlendirici ve doğal içerikli ürünleri kullanmanız saçlarınızın sağlıkla uzamasına destek olacaktır.

  • Saçlarınızın günlük bakımını yapın

Hızlı saç uzatma işlemleri aslında saçın doğallığını ve saç kalitesini düşürmektedir. Bu yüzden düzenli olarak saçların bakımını yağmak sağlıklı saç uzatmanın en iyi yoludur. Gün içerisinde birçok faktörle saçlar nemini kaybeder. Bu yüzden düzenli olarak bakım uygulamak gerekir. Bu etkilere karşı bakım yapılmayan saçlarda kırılma ve kopmalar başlar saçlar güçsüzleşir ve yatışır.

  • Bitkisel içerikli günlük bakım şampuan ve kremlerini tercih edin.

Saçlarınızı kimyasal içeriklerden uzak tutmaya gayret gösterin. Her gün saçlarınıza bu kimyasalların uygulanması uzun vadede saçlarınızı kaybetmenize kadar sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle saç uzatma için doğal ürünleri tercih edin. Saç uzatmak için kullandığınız ürünlerin günlük kullanıma da uygun olduğuna dikkat edin.

  • Saçlarınızı düzenli olarak tarayın

Günlük saç bakımınız sırasında saçlarınızı mutlaka tarayın. Saç köklerinizin hava alması saç uzatma sürecinde köklerin rahat ve hızlı etki göstermesini sağlayacaktır.

  • Isıdan uzak durun

Saçlarınızın sağlıkla uzamasını istiyorsanız, saç uzatma sürecinde saçlarınıza fön, saç şekillendirici gibi uygulamalar yapmayın. Sağlıklı saç uzatma sürecinde saçın doğal şekilde, kendi kendine, uygun bakımla uzaması saçınızın uzun süreler güzel ve bakımlı parlak kalmasını sağlayacaktır.

  • Zeytin ve Hindistan cevizi yağları ile bakım uygulayın

Evde yapabileceğiniz zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı gibi saç bakımında da kullanılan yağlarla hafta birkaç gün bakım yaparak saç köklerinizi besleyin. Saçlarınızın sağlıkla ve hızlı uzamasına destek olacaktır.