Sağlıklı Cildin Adresi Hydra Facial İstanbulru

Sağlıklı Cildin Adresi Hydra Facial İstanbul

Sağlıklı ve parlak bir cilt için, deri ve hücrelerin doğru şekilde nemlenmesi gerekir. Cildi nemlendirmek için cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak cilde zarar verir. Siyah nokta sıkma işlemi ciltlerde tahriş oluşmasına neden olur. Bunlarla birlikte nemlendirme ve temizleme uygulamasında, ciltte bulunan ölü deri kalıntıları da derinlemesine temizlenmez ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına neden olur.

Değişik cilt tiplerine rahatça uygulanabilen hydrafacial cilt bakım uygulaması cildin tüm bakım gereksinimini tek seansta bile el değmeden yapılmasını sağlar. Böylelikle cilt rahatça nefes alır ve derinlemesine temizlenir.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial; akne, leke ve cilt yenileme tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Cihaz, vakum yöntemiyle çalışıp enjeksiyon içermediği için hydrafacial işlemi tamamen acısız ve ağrısızdır. Geliştirilen vortex teknolojisi ile cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan işlem, daha parlak, sağlıklı ve güzel görünümlü cilde sahip olmak isteyenler tarafından oldukça sık tercih edilen bir işlemdir. Hydrafacial yöntemi sayesinde tek bir seansta yenileme, soyma, derinlemesine cilt temizliği, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir.

Bu işlemden sonra ise kırışıklık, sivilce veya leke gibi ciltteki problemlere özel serum takviyesi yapılır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyalünorik asit içeren, genişlemiş gözenekler, siyah noktalar ve aşırı yağlı olan T bölgesine yağı dengeleyen serum uygulaması yapılır.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır, Kaç Seans Sürer?

Hydrafacial işlemi dört seans sürmektedir. Hydrafacial ilk seansı cilt temizliği ile başlar. Bu seans esnasında cildiniz nemlendirilirken aynı zamanda temizlenir. Hydrafacial’ın kullandığı teknoloji, cildi temizlerken bu esnada ayriyeten cildinize nemlendirici bir solüsyon ile nem vermesini sağlar.

Cildinizi nemlendirirken gözeneklerinizde saklanabilecek tüm kirler anında temizlenir. Sonuç yumuşak, sağlıklı bir cilttir.

İkinci seansta cilde peeling yapılır ve ölü deriler yok edilir. Bu sırada uygulanan yöntem, tahriş etmez. Kimyasal bir peeling uygulamasında olan kızarıklık veya rahatsızlık hissi yoktur.

Ekstraksiyon ile üçüncü seans başlar. Cilde yoğun bir sıvı uygulanır. Ağrısız bir şekilde siyah noktaları, lekeleri arındırır ve temizler.

Uygulamanın ardından işlemin devamı olarak kırmızı led tedavisi uygulanır. Led terapisi avantaj açısından zengin, Hydrafacial’ı diğer cilt tedavilerinden ayıran bir tedavi şeklidir.

Bilindiği üzere, ışığın cilt üzerinde olağanüstü bir etkisi vardır. Uv ışığı cilde zarar verir ancak diğer ışık türleri yüzeydeki ciltten sivilceleri temizlemeye kadar birçok şeyi yapabilir. Burada kullanılan ışık terapisi, cildinizdeki elastin kollajen lifleri de dâhil olmak üzere hücre büyümesini uyarır. Bu işlem yüzeye zarar vermeden cildin sıkılaşmasını, nemlenmesini ve kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Son aşama olan dördüncü seansta ise antioksidan serumlar uygulanır. Antioksidan ciltteki infüzyona ve yaşlanma karşıtı maddeleri de harekete geçirmeye yardımcı olur. Ciltteki sivilceler, siyah noktalar, koyu lekeler, ince çizgiler, aşırı yağlanma ve kırışıklıklar bu serum ile tedavi edilir. Dört seansta gerçekleşen hydrafacial uygulamasında iyi cilt sonuçları elde edilir.

Hydrafacial Hangi Durumlarda Yaptırılabilir?

Herhangi bir cilt sorununa sahip olan herkes bu işlemi yaptırabilir. Yaşlılık izlerini önlemek veya azalmasını sağlamak için bu uygulama ile tedbir alabilirsiniz. Bu yöntem sizin için en kullanışlı bakımdır ve farklı cilt problemlerini serum kullanarak hedef alır. Bu serumlar cildinizin uzun vadede daha sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
Beyaz noktalar, siyah, noktalar, kırışıklıklar, ince çizgiler, kuru ciltler, güneş lekeleri, yağlı cilt ve akneye eğilimli ciltler için bir uygulamadır. Her yaştan insan ve her cilt tipi için uygundur. Yılda iki kez yaptırılması tavsiye edilir.

Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

• İşlem oldukça hızlıdır. Uygulama sonrasında gündelik hayatınıza hemen dönebilirsiniz.
• Oldukça güvenilir olan hydrafacial kesinlikle tahriş edici değildir. Cildi tahriş etmez tam aksine yatıştırır. İşlem sonrasında güneşlenebilir, yüzebilir, makyaj yapabilirsiniz.
• Bu uygulama ciltte herhangi bir rahatsızlık hissine sebep olmaz ve %100 sonuç alırsınız. Diğer cilt tedavilerinde olan rahatsız edici yanma hissini bu seanslarda hissetmezsiniz.
• Kızarıklık ve tahrişe neden olmaz. Hassas bir cilt yapısına sahip olan insanları tetiklemez. Bu yöntem yalnızca rahatlatıcı ve gençleştiricidir. Hydrafacial dünyanın en keyifli ve rahatlatıcı işlemidir.
• Beyaz noktaları, siyah noktaları temizler.
• Cilt elastikiyetini artırır.
• Her mevsim uygulanabilir.
• Ciltteki akne ve sivilceleri tedavi eder.
• Cildin nem dengesini korur, aşırı yağlanmaların önüne geçer.
• Cilt tonunda var olan dengesizliklerin giderilmesinde etkin çözüm sunar.
• Koyu lekeleri ve güneş lekelerini yok eder. Gözenekleri sıkılaştırır ve temizler.
• Kırışıklıkları ve ince çizgileri yok eder.
• Bu uygulama kesinlikle risk taşımaz. Bazı yoğun cilt tedavileri tahriş, kızarıklık, iz ya da kötü reaksiyonlar gibi büyük riskler taşır. Bu işlemde ise böyle riskler çok düşüktür.
• Hydrafacial cilt bakımlarının en acısız ve ağrısız olanıdır.

Hydrafacial’ın yan etkisi var mıdır?

Hydrafacial’ın bu kadar tercih edilmesi nedenlerinden biri herhangi bir yan etki olmaması ve aslında işlem dışı kalma süresi gerektirmemesidir. Uzmanlar tedaviden hemen sonra biraz kızarıklık beklediğini fakat derhal azalacağını söylüyor.

Tüm Cilt Tipleri İçin Uygun Mudur?

Hydrafacial, çok hassas tenler de dahil olmak üzere çoğu cilt tipinde uygulanabilmektedir.

Ne Sıklıkla Hydrafacial Yaptırılmalıdır?

Hydrafacial yapıldıktan sonra cildiniz ışıltılı ve nemli görünse de, tedavi sonucu hızlı etki göstermeyebilir. Cildin zaman içindeki görünüşünü iyileştirmek amacıyla tasarlanmıştır. Etkileri diğer cilt bakımlarından daha uzun sürmektedir. Uzmanlar her dört ila altı haftada bir hydrafacial uygulaması yapılmasını önerir.
Hydrofacial’ı Microblading ve diğer cilt bakım diğer tedavileri ile birlikte alırken, yüz bakımına başlamadan önce bu tedavilerin yan etkilerine ve duruş sürelerine dikkat etmek gerekir.

Hydrafacial’dan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İşlem uygulanmadan önce eğer cilt üzerinde makyaj varsa çıkarılmalıdır. İşlemden sonra ertesi güne dek makyaj yapılmamalı, cildin solüsyonları iyice emmesine zaman tanımak için bölge suyla temas ettirilmemelidir.

Konforlu ve acısız bir cilt bakım uygulaması olan hydrafacial, ciltte herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

Hydrafacial İşlemi Hangi Zamanlarda Yaptırılabilir?

Hydrafacial’ın bu kadar popüler hale gelmesinde hiç şüphesiz ki yılın her mevsiminde güvenle yapılabilen bir güzellik uygulaması olmasının etkisi oldukça büyük. Yani cildinizin tertemiz, bakımlı ve sağlıklı olmasını istediğiniz her zaman hydrafacial yaptırabilirsiniz. Özellikle cildin neme daha fazla ihtiyaç duyduğu mevsim geçişlerinde hydrafacial uygulamasına başvurmanız, cildinizi yeni mevsimin koşullarına hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Uygulandığı ilk seanstan itibaren etkilerini gözle görebileceğiniz hydrafacial işleminden en iyi verimi alabilmek için 10 günlük aralıkla 4 seans halinde yaptırmanız tavsiye olunur. Daha sonra güzel ve sağlıklı cildinizin keyfini daha uzun sürmek için her ay düzenli olarak hydrafacial ile cilt bakım uygulamalarınızı yaptırmaya devam edebilirsiniz.

En iyi Hydrafacial İstanbul İçinde Nerede Yaptırılmalı?

Hydra facial İstanbul içinde temiz ve hijyenli, klinik ve hastanelerinde yaptırılmalıdır.
Hydra facial İstanbul içindeki medikal estetik sertifikalı hastane ve kliniklerde gerçekleştirilmelidir.
Hydra facial İstanbul içindeki hastanelerde ve klinikleride son teknoloji makineler kullanılmaktadır. Bu durum İstanbul lokasyonuna ve hydrafacial’e olan ilgiyi artırmaktadır.
Hydra facial İstanbul lokasyonunda ikamet eden kadınlar tarafından özellikle tercih edilir. Çünkü şehirdeki sanayileşme artışı ve yoğun hava kirliliği ciltlerine zarar verir. Hydra facial İstanbul bölgesinde ki kalabalığa ve yoğunluğa rağmen hastaların günlük hayatta çok kısa zamanlarını ayırarak yaptırabilecekleri hızlı bir işlemdir.
Hydra facial İstanbul ilinin birçok semtindeki klinik ve hastanelerde uygulanmaktadır.

Özetlemek Gerekirse Hydrafacial Uygulaması ile:

• Tüm dünyada kullanılan bu sistemin içeriğinde dermabrazyon yöntemi ile cilt önce derinlemesine temizlenmektedir.
• Daha sonra cilt ölü hücrelerinden arındırılır.
• Klasik cilt bakımından oldukça farklıdır.
• Herhangi bir sıkma veya buhar işlemi yapılmamaktadır.
• Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tekrarlama olasılığı olan cilt problemleri engellenebilmektedir.
• Ciltte herhangi bir problem yoksa kısacası amaç sadece rutin bir bakımsa 1-2 ayda bir uygulama yapmak yeterlidir.
• Vakumlu vortex sistemi ile derinlemesine cilt temizliği yapılır.
• Solüsyon ve vakum ile yapılan peeling işlemi, akne, siyah nokta, leke gibi istenmeyen görünümü, cilde zarar vermeden yok eder.
• Yaşlanmaya ve yorgunluğa bağlı kırışıklık, akne ve diğer lekeler için özel serumlar uygulanır. Aşırı yağlanan T bölgesi için dengeleyici serum uygulanır. İnce kırışıklık, siyah nokta ve büyümüş gözenekler için farklı serum tipleri uygulanır.
• Hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile cilt hızla nemlendirilir ve nem dengesini koruması sağlanır.
• Cilde hasar vermeden ölü hücreleri temizler.
• Gerekli vitamin ve mineral takviyelerini de içeren hydrafacial işlemleri ile cildiniz beslenir.
• Hücre metabolizmasının hızlandırılması ve cildin yenilenmesine katkı sağlar.
• Bir anti-aging bakım sistemi olarak tanımlayabileceğimiz hydrafacial sistemi, cildin aydınlık ve genç kalması için çalışır.
• İşlem uygulanırken iğne kullanılmaz.
• Cilde rejüvenasyon, koruma ve detoksifikasyon kazandırır.
• Daha aydınlık, parlak, sağlıklı, genç ve güzel görünümlü bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.