SAÇ TEDAVİ YÖNTEMLERİru

1- İLAÇ TEDAVİSİ

Doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlar saç dökülmesi henüz yeni iken, dökülmeyi önlemek ve saçların kalınlaşmasını sağlamak için bir çözüm olabilir. İlaçları saç tellerini arttırır, kalınlaştırır ve saçların daha fazla dökülmesini engeller. Başın ön ve üst bölgesinde oluşan kayıtplar için ise etkisi yok veya çok azdır.

2- SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç dökülmelerinde oldukça sık kullanılan ve etkili bir yöntemdir. Bu yöntem saçın sağlıklı gelişmesi ve uzaması için gerekli vitamin, antioksidan, mineral, dolaşım düzenleyicilerin mikro iğneler ile saç derisine uygulanmasıdır. Hem erkek hem kadınlarda bu yöntem uygulanabilir. Saçların durumuna göre aylık destek şeklinde ya da yıllık kür şeklinde de uygulamalar yapılabilir. Bu sayede saçların dökülmesi önlenir, canlı ve parlak saçlar oluşur.

3- SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, genetik olarak hormonlara bağlı nedenlerle görülen dökülmelerde etkili çözüm olarak kullanılır. Saç bu gibi nedenlerle önce incelir, uzamamaya başlar ve en sonunda tamamen dökülür. Bu durumdaki hastalarda saç ekimi en kesin ve kalıcı tedavi şeklidir.