SAÇ EKİMİNDE TÜRKİYE NEDEN LİDER?ru

SAÇ EKİMİNDE TÜRKİYE NEDEN LİDER?

Türkiye, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı’nın yaptığı açıklamaya göre 500 binin üzerinde saç ekimi operasyonları ile dünya listelerinde birinci sırada yer alıyor. Saç ekiminde Türkiye başarılı çalışmalarıyla sağlık turizminde dünyanın imajını belirliyor ve ülkeye döviz girdisi sağlıyor.

Türkiye’deki kültürel, turistik ve tarihi eserler turistlerin tercih nedenleri arasındadır. Tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin yanında çağlara iz bırakan şehirlere sahip olan Türkiye yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı halindedir.

Türkiye, turizmcilerin ‘öncelikle görülmesi gereken ülkeler’ listesinde ‘cennet ülke’ tanımıyla yer alıyor. Ayrıca Avrupa, Asya ve Orta Doğu olmak üzere dünya ülkelerinin vazgeçilmez tatil durağı olma yolunda yerini sağlamlaştırdı. Sağlık turizminde yarattığı fark ile başarı çıtasını yükseltirken saç ekiminde Türkiye adeta bir merkez haline geldi.

Sağlık turizmiyle uğraşan doktorlarımız, dünya genelinde saç ekimi operasyonu ile ilgili ciddi el yeteneğine ve detaylı bilgiye sahiptirler. Saç ekiminde Türkiye oluşturulan saç şekli ve ekim kalitesi ile dünya standartlarının üzerinde bir başarı sağlamıştır.

Türkiye'nin Saç Ekiminde Lider Olmasının Etkenleri Nelerdir?

Saç ekiminde Türkiye fiyat açısından Avrupa’ya göre daha uygundur. Avrupa’da saç dökülmesi probleminden mustarip bir kişi uçakla ülkemize gelip yaptırdığı saç ekimi operasyonunun ardından hem ülkemizi gezmiş aynı zamanda ise ülkesine dönerken tasarruf etmiş oluyor. Türkiye’nin başarısının tek sırrı düşük fiyatlar değil çünkü teknolojik imkânları ve uzmanlık seviyesi ile saç ekiminde Türkiye avantajlı bir konumdadır. Birçok Türk cerrah yurtdışında araştırmalar yaparak, iyi bir ekip ile en iyi saç ekimi işlemini gerçekleştirmek için çalışırlar.

TURİSTLER HEM ŞEHRİN TADINI ÇIKARIYOR HEM DE MEDİKAL OLANAKLARDAN YARARLANIYOR

Saç ekiminde Türkiye olarak markalaşabilme hikâyesinde, saç ekimi olmuş hastaların, fazlasıyla memnun kalması ve yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımızın katkısı oldukça yüksektir. Dünyanın birçok yerinde yaşayan Türk vatandaşlarımız arkadaşlarına, tanıdıklarına Türkiye’deki yüksek kalite ve uygun fiyatlı saç ekim hizmetinden bahsediyorlar. Böylece saç ekiminde Türkiye bir dünya markası olarak yayılmaya başlıyor.

Şu anda Avrupa şirketleri İstanbul’da medikal turlar organize ediyor. Ayrıca yurt dışından gelen hastalar saç ekimi için geldiklerinde İstanbul’da konaklamayı da tercih edebiliyorlar. İşlemlerini yaptırıp şehrin tadını çıkarırken herhangi olumsuz bir durumda da cerrahlarına kolayca ulaşma imkânı buluyorlar.

Saç ekiminde Türkiye olarak misafirperverlik, doğal güzellikler ve coğrafi konum özellikleri gibi birçok etken burada Türkiye’ye gelecek döviz girdisini oldukça etkiler. Yurt dışından gelen hastalar havalimanında profesyonel tercümanlar ile karşılanır, VIP araçlarla konaklayacakları otellere ve hastaneye taşınır. Hastaneye gelerek burada saç kökünün yapısı hakkında değerlendirme yapılarak, ekilecek saç kökünün ne kadar olması gerektiği hakkında bilgi almak için doktor ile görüşürler.

Saç ekiminde Türkiye profesyonel yerlerin saç ekimi yapmasına destek vermektedir. Hastaların olumlu çevre koşullarında, temiz ve kaliteli bir hastanede kendi ülkelerine göre daha ekonomik bir şekilde saç ekimi işlemi yaptırabilmesi amaçlanmıştır. Saç ekimi operasyonu ortalama 6-8 saat sürmektedir. 2 gün sonra hasta normal hayatına dönmektedir. Merdiven altı yerlerin saç ekimi operasyonu yapması medikal turizmi zarara uğratmaktadır. Bu durum Türkiye’nin lider konumunun sarsılmasına neden olabilir. Bu şekilde bir son dakika haberi olmaması için Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi tarafından profesyonel olmayan yerlerin saç ekimi operasyonu yapması engelleniyor.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyon Üyesi Servet Terziler Saç ekiminde Türkiye hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. ‘’bu yıl saç ekimi turizminin değeri 200 milyar artması bekleniyor’’ dedi. Sağlık hizmetini Avrupa standartlarında sunarak dünyada ilk sıraya yerleştiğine vurgu yapan Terziler saç ekim hizmetinin her geçen yıl kalitesini artırdığı yorumunu yaptı.

Terziler, saç ekiminde Türkiye tarafından kullanılan ürünlerinin kaliteli ürünler olması sebebi ile ağızdan ağıza pazarlama yöntemi kullanılarak her geçen yıl Türkiye’nin artan bir başarı yakaladığını belirtti. Öncelerde Türkiye’de sadece Araplar saç ektirirken son 4 yıldır Türkiye’de saç ekimi operasyonu yaptıran Avrupalı sayısı Arapların yaklaşık 4-5 katına çıktığını, yoğunlukla Hollanda, Belçika, İspanya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerden saç ekimi operasyonu için Türkiye’ye yoğun bir şekilde talep gerçekleştiğini söyledi.

Terziler, dünyada sağlık turizminin değeri 200 milyar doların üzerinde olduğunu belirterek Türkiye’de sağlık turizm hacminin 2,5 milyar dolar civarında olduğu belirtti.

Sadece İstanbul’da 350’nin üzerinde saç ekim kliniği bulunuyor. Her ay 5000’in üzerinde hasta saç ekim kliniğine başvuruyor. Bu durum, saç ekiminde Türkiye olarak ne kadar önemli bir başarı gerçekleştirmiş olduğumuzun bir

NEDEN İSTANBUL?

-İstanbul Avrupa ve Asya arasında köprü vazifesi görmesi ile birlikte sahip olduğu imkânlar ile anılır. Birçok başarılı Doktor İstanbul’da hizmet verir ve birçok klinik başarılı hastane İstanbul’da yer alır.

- Tüm klinik ve hastanelerde son teknoloji ürünler kullanılmaktadır. Bu hastane ve klinikler de gerçekleşen tedavi süreci üst seviyededir.
- Diğer önemli unsurlardan biri de maliyettir. Saç ekiminde Türkiye, Avrupa ülkelerinde uygulanan tedavinin aynısını daha uygun fiyatla gerçekleştirir.
- Çok fazla tercih edilen bu tedavide, yurtdışından gelen hastaların tercihleri özellikle İstanbul oluyor. Hastalar kendilerini hem Türk doktorlarına emanet etmek hem de bu tedaviyi uygun fiyatla uygulayabilmek istiyorlar. Bu durum ise İstanbul’un medikal turizminin oldukça artmasını sağlıyor.
- Saç ekiminde Türkiye, İstanbul ile Avrupa’nın saç ekim merkezi haline gelmiştir ve bu ün ile dikkat çekmektedir. İstanbul’un tercih edilmesinde uzman doktorlar, uygun fiyatlar ve teknoloji kadar etkilidir.

Saç ekiminde Türkiye, doktorları ile dünyaya adını duyurdu ve başarıları ile dikkatleri çekti. Türk doktorlarının bu alanda ki başarıları tüm dünyada konuşuldu. Bu da saç ekiminde Türkiye’nin tercih edilme nedenlerini artırdı. İngiltere ve ABD gibi ülkelerde saç ekimi yaptırmak için ortalama 2-3 ay kadar beklemeniz gerekir. Saç ekiminde Türkiye, bu süreyi oldukça kısa tutmaktadır. Türkiye de birçok ilde bulunan saç ekim merkezleri sayesinde yoğunluk oluşmamaktadır.
Saç ekiminde Türkiye en yeni teknikleri kullanmaktadır. Bu teknikler sayesinde hastanın iyileşme süreci kısalmıştır.

SAÇ EKİMİNDE TÜRKİYE DENEYİMİ

Saç ekimi ilk kez 1939 tarihinde Japon bir dermatolog tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Türkiye’de ise bu işlem 1990’lı yıllarda başlamıştır. Saç ekiminin dünyada uygulanmaya başlanması tarihi ile Türkiye’de uygulanmaya başlanması tarihi hemen hemen aynıdır. Böylece Türkiye saç ekimi uygulamasında en tecrübeli ülkeler arasında yerini almıştır. Saç ekimi uygulamaları Türkiye’de deneysel plandan daha çok uygulama alanında yapıldığı için bu tecrübe doğal olarak daha başarılı sonuçları doğurmuştur. Her yıl artarak uygulanan saç ekimi operasyonları bu alandaki başarının pekişmesine katkı sağlamaktadır. Saç ekiminde Türkiye her yıl 300 binin üzerinde hastaya hizmet vermektedir.

Saç Ekiminde Türkiye Sağlık Turizmini ve Tarihi Bir Arada Sunuyor

Saç ekimi operasyonu için yurtdışına seyahat etmek alınması zor olan bir karardır. Bu karar sürecinde tedavi olacak insanlar çoğunlukla öncesi ve sonrası fotoğrafları görmek ve saç ekimi operasyonu hakkında doktora sorular sormak ister. Bu süreç Türkiye’deki sağlık danışanları tarafından oldukça kolaylaştırılır.

Yurt dışında tedavi olmak, kaliteli bir klinikte başarılı doktora saç ekimi operasyonu yaptırmak sağlık turizminin yanı sıra turistik, keyif verici bir seyahate dönüşebilmektedir. Türkiye doğal güzellikleri, coğrafi ve kültürel zenginliği, tarihi dokusu, restoranları, alışveriş merkezleri, tarihi yapıtları ile tedaviyi heyecan verici bir tatile çevirmek için doğru bir tercihtir.