SAÇ EKİMİ SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞİYORru

Saç Ekimi Süreci Nasıl Gerçekleşiyor.

Muayenesi tamamlanan ve saç ektirmeye karar vermiş hastalarımız için sonraki adım, operasyon sürecidir. Şehir dışı ve yurt dışından gelecek olan hastalarımızı hava alanından VIP araçlarımızla alarak öncelikle otelimize yerleştiriyoruz. Konaklamaları, İstanbul Kozyatağı lokasyonundaki partnerimiz olan beş yıldızlı By Otel’de gerçekleştiriyoruz. 2 gece 3 gün olarak yapılacak konaklamalar sırasında ulaşımlar yine tarafımızca sağlanmaktadır.
Hastamız otelinden alınarak saç ekimi için kliniğimize getirilir. Kliniğimizde ve tüm saç ekimi süresince temizlik bizim için en önemli detaydır. Tüm süreçte hastalarımız için tek kullanımlık kılıflar ve araç-gereçler kullanılır. Hastalarımızın konforu ve sağlığı bizler için son derece hassastır.

Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğu FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Cerrahi bir işlem olmadığı için hastalarımız daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler. Kişinin konforu bakımından daha çok bu yönteme başvurulmaktadır. Bu yöntem sayesinde dikiş atılması gerekmez, yara, kesik izi oluşmaz. Cerrahi bir işlem olmasa dahi, saç ekimi operasyonlarında tercihiniz kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması olmalıdır. Bu nedenle sizlere en iyi sonuçları sunabilmek için saç ekimi operasyonlarımızda, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzman kontrolünde işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Kliniğimize gelen hastamızın saç analizi ve dökülme tipi belirlendikten sonra saç köklerinin alınacağı bölge belirlenir. Bu bölgeye donör alanı denir. Saç kökleri daha sağlıklı olması nedeni ile saç kökleri enseden alınmaktadır. Alınan bu saç köklerine ise greft adı verilir.Donör alanının belirlenmesinden sonra ise saç ekimi için hastanın ön çizgisi belirlenir. Saçın doğal bir görünüme sahip olması için bu süreç önem arz etmektedir. Bu nedenle ön çizgi belirlenirken hastanın alın kaslarına göre çizim yapılır.

Tüm planlama yapıldıktan sonra hasta, saç ekimi için operasyon odasına alınır ve lokal anestezi işlemi gerçekleştirilir. Dermojet cihazımız ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge ağrısız bir şekilde uyuşturulur. Anestezi işleminden sonra ise saç köklerinin alınacağı bölgede deri altına sıvı enjekte edilir. Bu şişirme işlemi sayesinde, saç köklerinin kolay alınması sağlanır, aynı zamanda alınırken saç köklerinin zarar görmesi engellenir. Mikro Motor ucu, kılın çıkış açısına uygun olacak şekilde deriye batırılır. Kıl; folikül ve onu çevreleyen mikroskobik dokusu ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Uygulanan bu teknik sayesinde greftlerin zarar görmesi en aza indirilmiş, operasyon süreleri kısaltılmış, zaman biriminde alınan greft sayısı da artmıştır.Her bir foliküler ünite ortalama 2 ile 3 folikül barındırır. Alınan saç kökleri, saç ekimi yapılana kadar steril cam tabakalara konularak soğuk kalacak şekilde folikül sayısına, boyları ve yönlerine göre ayrılır, muhafaza edilir. Daha sonra saç ekimi yapılacak olan alana, alınan saç kökü sayısı kadar kanal açma işlemi uygulanır. Bu işlemde de son teknoloji olan “Safir Uç” kullanılır. Safir uçlar sayesinde açılan kanallar daha hızlı iyileşir. Kanal açma işleminden sonra hastamız için 20 dakikalık bir yemek arası ayrılır.

Yemek molası sonrasında ise daha önceden soğuk bir şekilde muhafaza altına alınmış olan saç kökleri açılan kanallara nakledilir. Bu işlemler bütünü ortalama olarak 6 saat sürer. Saç ekimi operasyonu tamamlandığında hastamızın pansumanı yapılır ve araçlarımızla otele istirahati için bırakılır.