Saç Ekimi Sonrasıru

SAÇ EKİMİ SONRASI

Muayene itibari ile başlayan saç ekimi sürecini detaylı bir şekilde “Saç Ekimi Süreci” başlıklı yazımızda ele almıştık. FUE tekniği ile enseden alınan saç kökleri, dökülme olan bölgede açılan kanallara yerleştirilerek işlem yapılır. Bu işlemden sonra ise hastanın pansumanı yapılarak oteline gönderilir.

Saç ekiminin 2. gününde ise hastamız otelinden alınarak tekrar kliniğimize getirilir. Misafirlerimizin ikinci gün için ülkelerine dönmesi gerekiyorsa şayet, ekim yapılan bölgenin temizliği yapılır ve VIP araçlarımızla havaalanına uğurlanır. Konaklaması devam eden misafirlerimiz için de ikinci gün saç ekimi yapılan bölgenin pansumanı ve kontrolleri yapılır. Sonrasında hastamızın istirahat etmesi için tekrar otele bırakılır. Dinlenmiş olan hastamız üçüncü gün tekrar kliniğimize getirilir. Pansuman bölgesinin kontrolü yapıldıktan sonra, 10 gün sürecek olan yıkama sürecinin ilk yıkama işlemi bizim tarafımızdan gerçekleştirilir. Tüm işlemleri tamamlanan hastalarımız araçlarımızla havaalanına götürülür ve ülkelerine uğurlanır.Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kliniğimizden ayrılan hastalarımızın saç ekimi sonrası evde sürdürecekleri bakımlar sağlıkla ve hızla saçların uzaması için büyük önem taşımaktadır. Öncelikle uzmanlarımızın sizlere verdiği ilaçları ve önerileri aksatmadan uygulamalısınız.

 • Bu süreçte sizi yoracak, terletecek, duş almanıza sebep olacak ağır işlerden uzak durmanız gerekir. Terleme, saç köklerine zarar verebilir ve saçın sağlıklı şekilde uzamasına engel olabilir.
 • Stresli ve kaygılı olmamaya özen göstermelisiniz. Stres saç dökülmesinin başlıca nedenlerinden biridir. Eğer saç dökülmenizin sebebi stres ise, saç ekimi sonrası da kesinlikle bu tarz ortamlardan uzak durmalısınız.
 • İşlem sonrası 10 gün cinsel birliktelikten uzak durmalısınız.
 • Saç ekimi sonrası ilaç kullanmanız gerekeceği için kesinlikle alkol almamalısınız. Doğrudan kan yolu ile dolaşım sistemine karışan alkol, yeni ekilen saç kökleri için olumsuz sonuçlar doğuracaktır.
 • İlk 10 gün sigara kullanmamalısınız.
 • İşlemden sonraki 3 gün yemeklerde tuz ve baharat kullanmamaya özen gösterin.
 • Lokal anestezinin etkisinin geçmesi ile saç ekimi sonrası kısmen ağrı ve yorgunluk hissetmeniz olasıdır. Anestezi gerginlik hali de oluşturabilir. Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmanız durumunda birkaç gün içinde şikâyetleriniz ortadan kalkacaktır.
 • Vereceğimiz boyun yastığını kullanmanızı özellikle tavsiye ediyoruz.
 • Saç ekimi sonrası, işlem yapılan bölgenin üstüne yatmanız sonucu ödem yaşanabilir. Endişelenmeyin! Birkaç gün içinde ortadan kalkacaktır.
 • Saç ekimi sonrası, alın bölgesinde ödem, şişme olmaması için 24 saat kesin istirahat öneriyoruz.
 • Saç ekimi sonrası doktorunuz tarafından verilen ilaç ve solüsyonların kullanmak dışında herhangi bir uygulama yapmayınız.