SAÇ EKİMİ NEREDE YAPILIR?ru

Dünyanın dört bir yanından saç ekimi için hastaların öncelikli tercihi Türkiye'dir. Saç ekimi nerede yapılır? Çok önemli bir soru. Çünkü sonrasında pişman olmak istemiyorsanız bu konuda gerçekten iyi araştırma yapmalısınız. Dikkat edilmesi gereken çok temel noktalar vardır. Öncelikle belirtmek gerekir ki saç ekimi; saç dökülmesine karşı uygulanan tedavi yöntemleri arasından en kalıcı çözümdür.

Dünyanın dört bir yanından saç ekimi için hastaların öncelikli tercihi Türkiye'dir. Bunun nedeni ise yüksek kalitede saç ekimi operasyonları gerçekleştiriliyor olmasıdır. Saç ekimi nerede yapılır şeklinde araştırma yapan bir hasta mutlaka Türkiye'yi üst sıralarda bulacaktır.

Önünüze elbette ki birçok seçenek çıkacaktır. Maddi olarak çok uygun yerler bulabilir veya tedavinizin çok hızlı tamamlanacağını söyleyenler de olabilir. Buradaki önceliğiniz gerçekten sahip oldukları uzmanlar ve deneyimleri olmalıdır. Saç ekimi herhangi birisi tarafından yapılacak bir operasyon değildir. Saç ekimini kim yapmalı diye soranlara, belirtmek gerekir ki; saç ekimi bir uzmanlık işidir. Saç ekimi operasyonları plastik cerrahi ve rekonstrüktif cerrahi uzmanları kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise gerçekleştirilecek operasyonun gerçekten sağlıklı bir ortamda yapılıp yapılmadığıdır. Merdiven altı saç ekimi işlemleri gerçekleştiren mekanlara karşı dikkatli olunması gerekir. Steril ortamlarda gerçekleşmeyen işlemlerde enfeksiyon ve bulaşıcı hastalık riski bulunmaktadır. Saç ekimi nerede yapılır sorusu için kesinlikle söylemek gerekir ki mutlaka hastanelerin ameliyathane ortamlarında ve steril bir şekilde yapılmalıdır. Bu durum hastanın sağlığı ve operasyonun başarısı noktasında büyük önem taşımaktadır. Saç ekimi nerede yapılır sorunuza cevap; bir klinik, estetik merkezi veya kuaför olmamalıdır

FUE SAÇ EKİMİ NEREDE YAPILIR?

FUE Saç ekimi nerede yapılır? Saç ekimi tekniği olan FUE tekniği ile uygulama yapan ve gelişmiş teknolojik cihazları bulunan hastaneler sizin için iyi seçimler olacaktır. Bu merkezlerde birçok ekim yöntemleri uygulanmaktadır. Ancak önemli olan saçların ihtiyaçlarına göre bir ekim işlemi tercih edilmesidir.

SAÇ EKİMİ OPERASYONLARININ BAŞARISINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

• Hastayı Anlamak Öncelikle hastanın dökülme tipi, saç kalınlığı, gerekli greft sayısı gibi ihtiyacını belirler ve isteklerini de göz önüne alarak saç ekimi uygulamamız gerçekleştirilir. Operasyonlar lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Alınan köklerle seyrelme olan bölge kapatılır. Saç kökünün özelliklerine göre doğru noktalara yerleştirilmesinden sonra saçlar doğal görünüme kavuşacaktır.

• Yeterli donör alanı Saç dökülmesi yoğunluğuna bağlı olarak ekim yapılacak greft sayısı değişiklik göstermektedir. Hastanın bu greft sayısını karşılayacak yeterli donör alana sahip olması gerekir. Ekilen saçların sıklığı donör bölgeden alınan greftlere bağlıdır. Yeterli donör alana sahip olmayan kişilerden sakal ve vücut kıllarından yararlanılarak da saç nakli gerçekleştirilmektedir.

• Uzmanlık Saç ekimi sonuçlarını etkileyen en hassas nokta işin uzmanlar tarafından yapılmış olmasıdır. Hastanın ihtiyaçlarına göre saç ekimi yöntemleri belirlemek, doğru bir planlama yapabilmek, süreci doğru yönetebilmek uzmanlık gerektiren süreçlerdir. Uzman doktorlarımız kontrolünde saç ekimi operasyonları başarı ile tamamlanmaktadır.

• Deneyim Saç ekimi nerede yapılır öğrenmek istiyorsanız, gözden kaçırmamanız gereken bir detay deneyimdir. Gerçekleştirdiğimiz on binlerce saç ekimi operasyonlarının her birinde hastalarımızın ihtiyaçlarına göre özel planlama yaparak operasyonları başarılı bir şekilde sonuçlandırdık. Her operasyon öncesinde ince ince çalışarak kalıcı sonuçlara imza attık. Sizde saç ekimi ve tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizden form doldurabilir veya arayarak ulaşabilirsiniz.