MEDİKAL ESTETİK NEDİR ?ru

MEDİKAL ESTETİK NEDİR ?

Medikal estetik, vücudun bölümlerini, yapısını, duruşunu değiştiren cerrahi işlem gerektirmeyen uygulamalardır. Genellikle enjeksiyon ve teknolojik aletler kullanılır. Hızlı iyileşme süreci ve kesik yapılmaması nedeni ile tercih edilir. Ayrıca enfeksiyon riskini azaltır. Uygulamanın hemen sonrasında günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Yaşlanma, stres, sigara, güneş ışınları gibi etkenler cildi zaman içerisinde tahrip eder. Gözle görülür belirtilere karşı geliştirilen estetik operasyonları tanı ve teşhis sonrası tedavi yöntemine gitmektedir. Medikal estetik ise kişilerin kendilerini daha genç, estetik ve güzel görünme isteklerine karşılık verir. Yüz, kollar, bacaklar, dudaklar, göğüsler, kalça ve burun üzerinde genel anestezi, kesik veya dikiş olmadan, teknolojik işlemlerle uygulama yapar. Kırışıklıklar, sarkmalar, deformasyonlar, terlemeler giderilerek daha gergin, hacimli, dolgulu bir vücuda sahip olunabilir. Doğal ve sağlıklı görünüm oluşturmak ve bu dokuyu korumak hedeflenir.

Uluslararası olarak gelişen bu alana ilgi duyulmasının nedeni, kişilerin ameliyatsız uygulamalarla istedikleri görünüme sahip olabilecek olmasıdır. Bu uygulamalar bir hastalık durumunda uygulanmayı gerektirmez. Kişilerin daha genç ve güzel görünme istekleri ile gerekli görüldüğü şekilde uygulanabilir.

Medikal estetik uygulamaları en basitinden en kompleksine kadar ciddi uygulamalardır. Burada önemli olan uygulamalardan çok hastanın güvenliği ve sağlığıdır. Bu alan için uygulamalar ayrı bir uzmanlık eğitimi almış kişiler tarafından uygulanabilir. Bu uzmanlar hastayı etraflıca değerlendirir, tedavi alternatifleri oluşturur ve oluşacak komplikasyonlara karşı bilgili ve tecrübelidir.