En güvenilir saç ekimi Ataşehir Fit Esthetic'teru

En güvenilir saç ekimi Ataşehir Fit Esthetic'te

Saç ekimi yöntemleri nelerdir? Saç ekimi saç dökülmeleri için kesin bir çözüm müdür? Neden saç ekimi Ataşehir Fit Esthetic’te yapılmalıdır?

Türkiye'de yoğunluk olarak saç ekimi merkezleri İstanbul'da bulunmaktadır. Fit Esthetic saç ekim merkezi olarak sizlere güvenli ve sağlıklı bir tedavi süreci için garanti veriyoruz.

Hastanemizde sizler için en uygun saç ekimi teknikleri belirlenerek operasyon sürecine başlamaktayız. Bu saç tedavileri ise; Fue saç ekimi, dhi saç ekimi (doğrudan saç ekim yöntemi), tıraşsız saç ekimi, saç mezoterapisi, kaş ekimi ve sakal-bıyık ekimidir.

FUE saç ekimi tekniği, günümüzde en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Fue tekniği ile saç ekimi Ataşehir şubemizde uzman kontrolünde gerçekleştirilir. Safir uç kullanılarak, seyrelmenin görüldüğü bölgeye kanallar açılır. Fue yöntemi ile alınan saç kökleri bu kanallara yerleştirilir. Burada en hassas süreç ekim işlemidir.
Ekim yapılacak bölge işlem öncesinde tıraş edilir. Tıraş edilen saç ve saç alınacak donör bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu yöntemde genel anestezi uygulanmaz. Bu kapsamda cerrahi bir yöntem yer almamaktadır.

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) ile saç ekimi, cildinizden tek tek saç köklerinin alınması ve vücudunuzun başka bir yerine yerleştirilmesi ile yapılır. Bu işlem, saç ekiminin yapıldığı bölgedeki saçların daha dolgun görünmesini sağlamaktadır.

FUE saç ekimi için en uygun kişi, saçları incelmiş veya saçları dökülmüş kişilerdir. Saç köklerinin daha sağlam olduğu ense bölgesinde yeterli donör bulunan herkes de saç ekimi yatırabilir. Tepe bölgesinde yer alan saçlarınızda incelmeler var veya saçsız bölgeye ekilecek kadar sağlıklı ve kalın saça sahip değilseniz saç ekimi için daha farklı yöntemlere başvurabilirsiniz. Vücudun başka bölgelerinden alınmak suretiyle de greftler toplanabilmektedir.

FUE saç ekimi tekniği ile vücudunuzun yeni bir bölgesine ekilen saçlar genel olarak yaklaşık 3 ila 4 ay içinde yeniden uzamaya başlar.

DHI tekniği saç ekimi Ataşehir şubemizde uygulanan bir yöntemdir. FUE saç ekim tekniğine göre saç kökü alımı ve saç ekimi bakımından biraz daha geliştirilmiş bir tekniktir. FUE tekniğine göre daha hızlı olmasının yanı sıra, yara izi bırakmaması nedeniyle yoğun olarak tercih edilmektedir.

DHI yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekimi Ataşehir şubemiz ekstraksiyonu ve implantasyonu birleştirilir. Saç kökleri çıkarılır ve daha sonra önceden kesi oluşturmaya gerek kalmadan doğrudan açılan kanallara ekilir. Bu, bir implantasyon cihazı (Choi kalemi) kullanılarak yapılır. FUE yöntemi ve Robotik saç cerrahisinde olduğu gibi saç ekimi sonrası birinci gün kontrol yapılır.

Bu uygulamadaki amaç; saç ekimine daha kaliteli bir sonuca ulaşmak, yoğun görüntüyü sağlamak ve saç ekimi yapan kişinin günlük hayatına olabildiğince hızla dönebilmesini sağlamaktır. Çarpıcı derecede uzun vadeli sonuçlar ortaya çıkarır.

Tıraşsız saç ekimi işlemi, mevcutta sahip olunan saç telleri kayba uğramadan yapılan bir işlemdir ve işlemden sonraki 10 gün içerisinde saç köklerinin iyileşme süreci başlar.

Bu işlemde saç dökülmesi yaşanmaması, kişi için en büyük avantajdır. Saç kesilmeden saç ekimi yapıldığı için kişinin, yeni ekilen saçlarının dışında mevcut saç şeklinde bozulma olmamaktadır.

Özellikle 15 cm'den uzun saçlı kadın ve erkekler sonuçlardan fazlasıyla memnun kalmaktadır. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan birçok uzun saçlı kişi sağlıklı saçlara kavuşmak amacıyla tıraşsız saç ekimini tercih etmektedir.

Saç mezoterapisi saç köklerinin daha iyi beslenmesini sağlamak için uygulanan bir işlemdir. Amerika Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış, sonuçları oldukça etkili bir tıbbi uygulamadır.

Saçının hızlı bir şekilde seyreldiğini fark eden kadın ve erkekler bu tedavi yöntemi ile saçlarını besleyerek daha sağlıklı saçlara sahip olabilirler. Saç mezoterapisi tedavisinde oldukça ince uçlu inceler yolu ile saç derisine minimal dozajlarda mikroenjeksiyon yapılır.

İşlem lokal olarak uygulanır, cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın herkeste uygulanabilir. Bu yöntem lokal olarak yapılmakta ve yüksek kalitede sonuç vermektedir. Bir diğer avantajı ise az seansta uygulamanın tamamlanabilmesidir. Kişi daha ilk uygulamada saçlarındaki olumlu etkiyi fark eder.

Kaş-bıyık-sakal ekimi yaptırmak için yüzdeki kılların oluşmasını sağlayan hormanların belirli bir seviyede olması gerekmektedir. Kaş ekimi yaygın olarak FUE tekniği ile yapılır. Bu teknikte, foliküller donör bölgeden toplanıp sınıflandırıldıktan sonra uygun biçimde olma koşulu ile estetik düzeltme yapılmak istenen bölgeye ekilir.

İşlemin arkasından ciddi boyutta bir ağrı ya da acı meydana gelmez. İyileşme süreci yaklaşık 1 hafta kadar sürebilmekte ve 8 ila 10 gün arasında işlem gören alandaki hafif kabuklanmanın tamamen geçmesi beklenmektedir.

Ekilmek için uygun olmayan foliküllerin, uygun olmadığı halde ekilen köklerde beklenen sonucu vermemesi mümkün olabilir. Bu durumdan kaşların planlandığı şekilde estetik bir forma ulaşamaması sonucu doğabilir. Bu nedenle uygulamanın deneyimli uzman doktorlar tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Saç ekimi saç dökülmeleri için kesin bir çözüm müdür?

Saç köklerinin saçın inceldiği bölgeye naklinden sonra cildin iyileşmesi biraz zaman almaktadır. Bazı işlemlerde işlemdensonraki ilk üç ay saçların bir kısmının dökülmesi oldukça normaldir. Tam iyileşme 6 ile 12 ay arasında bir süreyi bulabilir. İyileşmesüreci tamamlandığında, ekilen foliküller saç derisindeki kel bölgeleri dolduracak şekilde yeni saçlar çıkarmaya başlar.Saç ekiminin sonuçları mutlak olarak kalıcı değildir fakat son derecede uzun ömürlüdür. Başka bir deyiş ile, işlem sonrası elde edilen saçların, tıpkı sağlıklı saçlara sahip olan bir bireyde olması gerektiği gibi uzun vadede dökülmemesi beklenir diyebiliriz.

İşlemden sonraki sürecin, doğal saçınız gibi yaşlanma sürecine bağlı olarak ilerlemesi beklenir. Tıpkı saç köklerinizin geri kalanı gibi ekilenlerin de bir ömrü vardır. Bir noktada saç, yavaş yavaş eskisi gibi üremeyi bırakabilir.

Neden saç ekimi Ataşehir Fit Esthetict’te yapılmalıdır?

Ataşehir saç ekimi alanında gün geçtikçe daha fazla tercih edilen bir bölge olmaya başlamışken Fit Esthetic olarak bizler, bu alanda deneyimli ve uzman doktorlarımız ile son derece hijyenik şartlar altında sizlere hizmetimizi sunmaktayız.

İşte neden saç ekiminde bizi tercih etmelisiniz sorusu için diğer nedenler:

• Ülke çapındaki tüm müşterilerine birinci sınıf kalitede hizmet sunmayı taahhüt etmekteyiz.
• Nitelikli saç ekimi cerrahlarımız ve sağlık personelimiz ile bugüne kadar 20.000’e yakın ekim işlemini başarıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
• Saç ekiminde uluslararası standartların en son teknolojisini kullanmakta ve dünya standartlarında tesisler ile hizmet sunmaktayız.
• Saç ekimi tedavinizden neler bekleyebileceğinizi açıklamakta % 100 şeffafız ve hastalarımızın donör bölgesini değerlendirdikten sonra sonuçlar için garanti sunarız.
• Her hastamızın yaşını, yüzünü, kişiliğini, mesleğini ve beklentisini göz önünde bulundurarak buna göre en iyi tedaviyi öneririz.